20 maja na boisku sportowym w Sulmierzycach odbyły się XII Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze. W zawodach udział wzięły 24 drużyny. Gminę Rozdrażew reprezentowało 6 drużyn, 4 drużyny OSP Rozdrażew i po jednej drużynie z OSP Nowa Wieś i OSP Budy.

Zawody sportowo – pożarnicze rozegrano w następujących grupach:
1. MDP dziewczyny, w których wystartowało 6 drużyn, w tym drużyna OSP Rozdrażew jako obrońca tytułu XI powiatowych zawodów i OSP Nowa Wieś, która zajęła II miejsce w zawodach gminnych.
2. MDP chłopcy, startowało 6 drużyn, w tym drużyna OSP Rozdrażew jako zwycięzca gminnych zawodów sportowo-pożarniczych.
3. Grupa „C” kobiety – 5 drużyn, w tym drużyna OSP Rozdrażew jako obrońca tytułu XI zawodów powiatowych i zwycięzca gminnych zawodów sportowo pożarniczych.
4. Grupa „A” męska – 7 drużyn, w tym drużyna OSP Rozdrażew jako obrońca tytułu XI zawodów powiatowych i zwycięzca gminnych zawodów sportowo pożarniczych oraz OSP Budy, która jęła II miejsce w gminnych zawodach.
Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach:
- sztafecie pożarniczej
- ćwiczeniach bojowych.
Suma uzyskanych punktów w dwóch konkurencjach decydowała o zajęciu kolejnych miejsc.
Druhny i druhowie z OSP Rozdrażew okazali się bezkonkurencyjni i zajęli I miejsca we wszystkich grupach.
Druhowie z OSP Budy zajęli IV miejsce w grupie „A”, a druhny z OSP Nowa Wieś również IV miejsce z grupie MDP dziewcząt.
Za udział w zawodach wszystkie startujące drużyny uhonorowano dyplomami, trzem najlepszym drużynom w poszczególnych grupach wręczono puchary oraz medale.
W klasyfikacji gmin, Gmina Rozdrażew zajęła pierwsze miejsce, drugie Gmina Krotoszyn i trzecie Gmina Kobylin.
Wszystkim startującym dziękujemy za udział w zawodach, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na zbliżających się Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych.