Galerie

Przedszkolaki mają plac zabaw

Podopieczni Przedszkola w Nowej Wsi korzystają  już z nowego placu zabaw. Oddanie obiektu do użytku miało miejsce 7 października.

Spotkanie z udziałem rodziców i miejscowych samorządowców było również okazją do złożenia przez Wójta Gminy Mariusza Dymarskiego podziękowań pani Małgorzacie Kraszkiewicz za 40-letnie kierowanie placówką i jednocześnie życzeń pomyślności i sukcesów pani Barbarze Banaszek, kierującej przedszkolem od 1 września 2014r.
Plac o nawierzchni piaskowo-trawiastej zajmuje powierzchnię ponad 220m2. Wyposażony został w urządzenia firmy APIS z Jarosławia: podwójną wieżę ze zjeżdżalnią, podwójną huśtawkę oraz równoważnie, dwa bujaki, piaskownicę, ławki i kosze na odpady. Całość została ogrodzona bezpiecznym płotem z dwoma furtkami, a od strony ulicy wykonane zostało dojście z kostki typu polbruk. Obiekt nie tylko spełnia funkcję zaplecza rekreacyjnego Przedszkola, ale jest również dostępny dla wszystkich dzieci. Koszt realizacji zadania wyniósł niespełna 67.500zł, przy dofinansowaniu z unijnego PROW w kwocie 47.190zł. Wykonawcy – firmie dekarsko - murarska Romana Hajdysza z Wyszek zlecono dodatkowo prace związane z zagospodarowaniem podwórza przedszkola: utwardzenie wjazdu, wymianę chodnika, obniżenie obudowy studni.
Galeria (pobierz)