Galerie

Zaproszenie na Dni Gminy Rozdrażew

Tegoroczne święto gmina Rozdrażew będzie obchodzić w dniach 4 - 5 lipca, tradycyjnie na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W sobotni wieczór (od godz. 19.00) zapraszamy na zabawę taneczną przy muzyce zespołu „TWO BOYS” oraz koncert zespołu LOREM – laureata przeglądu „Krotoszyńskie Talenty 2015”.
W niedzielę od godz. 12.00 zapraszamy do zwiedzania odnowionej Masztalarni przy ul. Przemysłowej, gdzie Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich poprowadzi gry i zabawy dla dzieci. Na placu przy Masztalarni i remizie OSP przyjmowane będą zgłoszenia do konkursu pojazdów bezsilnikowych pod hasłem „Byle do przodu, byle ekologicznie”. Dla autorów najciekawszych pojazdów atrakcyjne nagrody.
O godz. 13.30. z placu wyruszy parada, która ulicą Przemysłową przejdzie  na teren GOSiR. Tam o godz. 14.00 rozpocznie się jubileuszowy, X Turniej Rekreacyjny Sołectw. Drużyny rywalizować będą o okazały Puchar Wójta Gminy zarówno w konkurencjach już znanych (drużynowy slalom na nartach, rzut jajkiem), jak i w zupełnie nowych (spragniony sołtys, plażowa lektyka, sztafeta farmerów). Poszczególne konkurencje przeplatane będą prezentacjami dorobku artystycznego Przedszkola w Rozdrażewie, Szkoły Filialnej w Grębowie oraz Zespołów Szkół Publicznych w Nowej Wsi i Rozdrażewie.
Na godz. 17.00 zaplanowano pokaz rowerowego show w wykonaniu Jonasza Pakulskiego, a na godz. 18.00 pokaz baniek mydlanych, gry i zabawy dla dzieci.
Począwszy od godziny 19.15 na scenie zaprezentują się:
- rozdrażewski zespół  BEZ SENSU,
- krakowski kabaret FORMACJA CHATELET,
- kabaret HELKA działający przy Stowarzyszeniu Kobiet Wiejskich Rozdrażew,
- zespół muzyczny REDLIN z Jastrzębia Zdroju.
Wydarzenia towarzyszące Dniom Gminy:
- Turniej piki nożnej drużyn 5-osobowych z okazji 25-lecia samorządu  – boisko w Grębowie, sobota godz. 10.00,
- Akcja pobierania krwi - mobilny punkt poboru krwi przy „Chacie na Rozdrożu” na terenie GOSiR – niedziela w godz. 13.00 – 17.00. Gorąco zachęcamy do włączenia się a akcję przygotowaną przez Koło Honorowych Dawców Krwi.
- zawody strzeleckie o Puchary Wójta Gminy i Starszego Bractwa Strzeleckiego -strzelnica Bractwa - niedziela, w godz. 14.00 - 17.00.