Druga partia maseczek ochronnych

Informujemy, że rozpoczęto dostarczanie drugiej partii maseczek ochronnych dla mieszkańców. Maseczki będą dostarczane do skrzynek pocztowych każdej posesji przez strażaków, sołtysów oraz panie z Kół Gospodyń Wiejskich, które zaangażowały się w ich uszycie z materiału zakupionego przez Urząd Gminy.

Maseczki nie mają atestów i stanowią jedynie częściowe zabezpieczenie przed zarażeniem, najważniejsze jest zachowanie właściwej odległości od innych osób oraz częste i dokładne mycie rąk.
Przed pierwszym użyciem maseczki, jak i po każdorazowym następnym użyciu, maseczkę należy wyprać najlepiej w gorącej wodzie z mydłem, lub w wysokiej temperaturze w pralce a następnie wyprasować gorącym żelazkiem. Długie używanie maseczki bez prania grozi nagromadzeniem się w maseczce innych czynników chorobotwórczych, takich jak grzyby czy bakterie.
Od dziś na terenie Polski obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa za pomocą części odzieży, przyłbicy, maski albo maseczki. Prosimy stosować się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego i wprowadzonych ograniczeń. Informacje na ten temat na bieżąco są zamieszczane na stronie gminy www.rozdrażew.pl  w zakładce „Koronawirus-komunikaty”.
Przypominamy, że w przypadku zaobserwowania objawów wskazujących na możliwość zarażenia prosimy o kontakt ze stacją Sanepidu pod numerem 603 119 875.
Przypadki, w których potrzebna jest pomoc ze strony Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej prosimy zgłaszać telefonicznie pod numer GOPS 62 7221 324, a po godz. 15.00 pod numerem 784 927 024.