Odwołane Dni Gminy

W związku z trwającym w Polsce stanem epidemii koronawirusa COVID-19 i związanymi z tym ograniczeniami w organizacji zgromadzeń i imprez, a także w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców zaplanowane na 26 – 28 czerwca 2020 roku Dni Gminy Rozdrażew zostały odwołane.

W tym roku Dni Gminy Rozdrażew miały mieć szczególny charakter ze względu na połączenie ich z obchodami 750–lecia Rozdrażewa i 30-lecia samorządności gminnej, w związku z czym podjęcie decyzji o odwołaniu wydarzenia było szczególnie trudne.
Decyzją rządu od 30 maja 2020 roku w przestrzeniach otwartych dozwolona jest organizacja zgromadzeń, a także koncertów plenerowych, w których udział bierze maksymalnie 150 osób, z zastrzeżeniem, że uczestnicy będą zasłaniać usta i nos lub zachowywać 2-metrowy dystans społeczny. Rekomendacje sanepidu wskazują jednak, że ze względu na sytuację epidemiologiczną zgromadzenia i koncerty plenerowe w dalszym ciągu nie powinny się odbywać, a ostateczna decyzja należy do właściwej jednostki samorządu terytorialnego.
Analizując obecną sytuację organizacja tego wydarzenia byłaby znacznie utrudniona, obciążona ogromną odpowiedzialnością za zdrowie uczestników, przy jednoczesnym ograniczeniu możliwości udziału w niej tylko niewielkiej części mieszkańców.
Sytuacja epidemiologiczna na terenie powiatu będzie nadal monitorowana i nie wykluczamy, że uda się przeprowadzić inne zaplanowane na ten rok imprezy. O wszystkim będziemy Państwa na bieżąco informować. Mamy nadzieję, że decyzję o odwołaniu Dni Gminy Rozdrażew przyjmiecie Państwo ze zrozumieniem, a w przyszłym roku będziemy mogli wspólnie uczestniczyć w obchodach święta naszej gminy.