Świetlica w Dzielicach oddana do użytku

W minioną niedzielę, 2 października oddano do użytku wyremontowaną świetlicę wiejską w Dzielicach.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą odprawioną przez proboszcza rozdrażewskiej parafii ks. Sławomira Siewkowskiego.  Przecięcia symbolicznej wstęgi dokonali sołtys wsi Honorata Czubak, wójt gminy Mariusz Dymarski, wykonawca remontu Roman Hajdysz oraz szefowie lokalnych organizacji społecznych  - Jan Szczotka i Wanda Jańczak. Nie mogło oczywiście zabraknąć występu dzieci z miejscowej szkoły filialnej oraz poczęstunku dla mieszkańców. Uroczystości zakończyła zabawa taneczna.  
Zakres trwającego od maja remontu obejmował: ułożenie nowego pokrycia dachowego wraz z instalacją odgromową, wymianę podłogi i podwieszanego sufitu, wymianę stolarki drzwiowej, malowanie elewacji i ścian wewnętrznych. Dodatkowo zamontowana została instalacja centralnego ogrzewania, a w przylegającej do świetlicy remizie OSP zamontowano nową bramę wjazdową i syrenę alarmową.  Dzięki lokalnym organizacjom społecznym obiekt zyskał nowe umeblowanie.
Świetlica w Dzielicach jest trzecim – po świetlicach w Rozdrażewku i Maciejewie – tego typu obiektem wyremontowanym w ramach dofinansowania z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Jednak nie ostatnim.  Obecnie trwa także remont sali wiejskiej w Rozdrażewie, a w najbliższym czasie prace remontowe rozpoczną się w obiektach w Grębowie i Nowej Wsi.

saladzielice000...
saladzielice000...
saladzielice000...
saladzielice000...
saladzielice000...
saladzielice000...
saladzielice000...