Galerie

Bezpłatne badania profilaktyczne

Poznański Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w dniu 11 lipca 2012r. o godz. 13.30 w sali wiejskiej w Rozdrażewie przeprowadzi spotkanie edukacyjne (pogadankę) dla mieszkańców gminy

podczas której zainteresowanym uczestnikom, którzy ukończyli 50 lat rozdane zostaną specjalne probówki do przygotowania materiału do badań na obecność krwi utajonej w kale (profilaktyka raka jelita grubego). Natomiast w dniu 19 lipca 2012r. w godz. 9.00 - 13.00 w sali wiejskiej w Rozdrażewie ul. Rynek 2, pobierana będzie krew  na oznaczenie poziomu PSA, w ramach profilaktyki nowotworów gruczołu krokowego (prostaty). W badaniu mogą wziąć udział mężczyźni od 50 roku życia wzwyż. Krew można pobierać po zjedzeniu posiłku. Laborantka pobierająca krew na PSA będzie również odbierała probówki z kałem. Na wszystkie badania prosimy zabrać dowód osobisty. Zapisy na bezpłatne badania, finansowane z budżetu Województwa Wielkopolskiego przyjmuje Urząd Gminy w Rozdrażewie tel. (062) 7221-314, 7221-305. Wyniki badań zostaną przesłane na adres domowy oraz do wskazanego lekarza rodzinnego.

Ponadto dla osób niespełniających wymogów wiekowych badania prowadzone będą odpłatne: PSA - 30zł, krew utajniona w kale - 30 zł.