Galerie

Świętowano Dni Gminy

W dniach 30 czerwca – 1 lipca  Gmina Rozdrażew po raz ósmy obchodziła swoje święto. Tegoroczna impreza rozpoczęła się sobotnią zabawą taneczną przy muzyce zespołu BLUE VELVET.

Niedzielne obchody rozpoczęły się paradą pojazdów bezsilnikowych i przemarszem z Rynku na stadion Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rozdrażewie. W pochodzie zaprezentowało się 26 pojazdów bezsilnikowych zgłoszonych do konkursu, którego  hasło brzmiało tym razem „Odjazd Kibiców”.
Za najbardziej pomysłowe pojazdy nawiązującego do Mistrzostw Europy w piłce nożnej, decyzją jury konkursu nagrodzeni zostali:
I.   Gabriela Kierońska  - Rozdrażew (Euro Motyl)
II.   Ines Wosińska i Lawinia Talaga - Rozdrażew  (Mobilna strefa kibica)
III. Anna Broda - Maciejew (Bramka )  
III. Mieczysław Skowroński - Rozdrażew (Pociąg)
Ponadto za ciekawe aranżacje przyznano 12 wyróżnień.
Na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Wójt Gminy Mariusz Dymarski dokonał oficjalnego otwarcia Dni Gminy. Następnie na scenie swój dorobek artystyczny zaprezentowały przedszkolaki z Rozdrażewa, uczniowie Szkół Filialnych w Grębowie i Dąbrowie oraz Zespołu Szkół Publicznych w Nowej Wsi. Ponadto Święto Gminy uświetnił koncert jubileuszowy 25 - lecia zespołu „Kalina” z Nowej Wsi .
Występy przeplatane były konkurencjami rozgrywanymi w ramach VIII Turnieju Sołectw.
Pięcioosobowe drużyny rywalizowały w: slalomie wędkarzy, wyścigu na nartach, rzucie jajkiem oraz rywalizowały w zupełnie nowej konkurencji "rzecznej przeprawie piwoszy”. Ponadto sołtysi testowali swą precyzję w  poszukiwaniu monet w zbożu na czas.
Końcowa klasyfikacja sołectw przedstawiała się następująco:
1  DĄBROWA        58,0 pkt
2  MACIEJEW       37,5 pkt
3  NOWA WIEŚ     35,5 pkt
4  ROZDRAŻEW   34,0 pkt
5  ROZDRAŻEWEK 29,0 pkt
6  WOLENICE        27,5 pkt
7  TRZEMESZNO  26,5 pkt
8  GRĘBÓW           26,5 pkt
9  WYKI                   26,0 pkt
10 BUDY                18,5 pkt
11 DZIELICE          16,0 pkt
Trzy pierwsze drużyny otrzymały okazałe puchary, a wszyscy zawodnicy drobne upominki.  W trakcie rywalizacji dorosłych,zgromadzoną najmłodszą publiczność zabawiał  i rozśmieszał Piotr Balicki w występie zatytułowanym BZIK SHOW. Z dużym zaangażowaniem dzieci uczestniczyły w zorganizowanej nauce żonglerki, małej magi oraz wykonywaniu postaci zwierząt z baloników. Ponadto ciekawy spektakl zaprezentował Teatrzyk „Iskierki” ze Szkoły Podstawowej w Rozdrażewie.
Niedzielny wieczór  uświetnił występ Kabaretu Jurki z Zielonej Góry, który rozbawił  publiczność swoimi scenkami kabaretowymi, a utwory Krzysztofa K.A.S.A Kasowskiego porwały  wszystkich zgromadzonych do wspólnej zabawy, czemu nie przeszkadzał nawet przelotny deszcz.
Dwudniową imprezę prowadzoną przez Jolantę Bożejewicz zakończyła zabawa taneczna z D.J.-em.

Foto relacja w załączeniu (pobierz)