Galerie

Święto Niepodległości w Dzielicach

Stało się już zwyczajem, że w dniach poprzedzających Święto Narodowe uczniowie Szkoły w Dzielicach biorą udział w zajęciu tematycznie związanym z obchodzonym świętem.

W Izbie lekcyjnej z dawnych lat dzieci dowiedziały się jak wyglądała nauka w zniewolonej Ojczyźnie. Dzieci przywdziały stroje wzorowane na tych z czasów przed wojennych, pisały grafitem na tabliczce, piórem i atramentem na papierze oraz poznały kary cielesne jakie stosowano w szkole z okresu zniewolenia.
Dzieciom przypomniano historię Polski, kiedy straciła niepodległość. Dziś doskonale rozumieją, że o wolność trzeba dbać i pielęgnować ją. Wiedzą, że ich solidna nauka i praca  może naszą wolność umacniać na przyszłość. Dzieci własnoręcznie zawiesiły flagi na budynku szkoły i postanowiły wraz z rodzicami sprawić, że w Święto Niepodległości  na każdym domu w ich wiosce, będzie wisiała biało - czerwona flaga.
Z okazji Święta Izbę odwiedzili także Przedszkolacy, którzy małymi kroczkami zaczynają poznawać historię swojej małej Ojczyzny.

Niepdleglosc dz...
Niepdleglosc dz...
Niepdleglosc dz...
Niepdleglosc dz...