Powitanie wiosny w Szkole Filialnej w Dzielicach

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci.

 21 marca w Szkole  Filialnej  w Dzielicach  odbyło się powitanie wiosny, do którego dzieci przygotowywały się już od kilku dni. W czasie spacerów bacznie wyszukiwały pierwszych oznak wiosny, a w przydomowych ogródkach wypatrywały przebiśniegów, krokusów i bazi na wierzbach. Każdy przedszkolak zrobił swoją malutką  Marzannę, uczniowie klasy II przygotowali wiosenne gaiki, a uczniowie klasy III wykonali dużą kukłę. Przedszkolacy przygotowali specjalnie na tę okazję piosenki i wierszyki. Następnie wszyscy w kolorowym pochodzie udali się na szkolne boisko. Tam nastąpiło uroczyste pożegnanie kukły, która wraz z Zimą została wysłana za morze. Dzieci z radością powitały upragnioną Wiosnę i z kolorowymi gaikami wróciły do szkoły. Na zakończenie spotkania klasa III przygotowała  prezentację komputerową pt. „Powitanie wiosny”, którą wszyscy z zaciekawieniem obejrzeli na multimedialnej tablicy.

Spotkaniu towarzyszyła niezwykła atmosfera i barwny nastrój. Dzieci poznały tradycje ludowe związane  z obchodzeniem tego dnia. Powróciły do swoich sal z szerokim uśmiechem i nadzieją, że wreszcie zawita tak upragniona wiosna.

wiosnadzielice0...
wiosnadzielice0...
wiosnadzielice0...