Galerie

Dni Gminy – zapraszamy w pierwszy lipcowy weekend

Doroczne święto gmina Rozdrażew będzie obchodzić w dniach 5 – 6 lipca. W sobotni wieczór zapraszamy na zabawę taneczną przy muzyce zespołu „X Dance”.

Niedzielne obchody rozpocznie parada pojazdów bezsilnikowych, która wyruszy z Rynku o godz. 13.30. Z racji jubileuszu 10-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej hasło tegorocznej parady brzmi „Byle do przodu, byle europejsko”, stąd nagradzane będą pojazdy nawiązujące do samej Unii, jak i krajów członkowskich.
Na obiekcie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrany zostanie Turniej Sportowo-Rekreacyjny Sołectw, a swój dorobek artystyczny zaprezentują uczniowie placówek oświatowych. Od godz. 18.00 gry i zabawy dla dzieci pod hasłem „Warzywno-owocowe potyczki sportowe” poprowadzi Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich, następnie na scenie zaprezentuje się Chór Seniorów „Aktywni” oraz zespół „Helka”. Gwiazdami wieczoru będą kabaret „Koń Polski” oraz NORBI z zespołem. Dobrą zabawę na koniec obchodów zapewni D.J. DAXIOR. Obchodom towarzyszyć będą zawody strzeleckie oraz pokazowy mecz szachowy „pod chmurką”, który rozegrają reprezentanci gminy Rozdrażew  i Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego, która sfinansowała realizację ogródka szachowego.  W niedzielne popołudnie będzie można również zwiedzić nowy budynek rekreacyjny na terenie GOSiR.


Szczegółowy plan - (pobierz)