Galerie

„Tydzień Bibliotek” w naszej bibliotece

Wycieczka rowerowa
W niedzielę 9 maja , odbyła się wycieczka rowerowa organizowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rozdrażewie.

Miejscem docelowym był Grzybek „Dąbrowa”, gdzie odbyła się prelekcja na temat zabytków naszego powiatu. Przedstawiciel PTTK zaprezentował również niezbędnik każdego rowerzysty, który ma ułatwić bezpieczne podróżowanie. Atrakcją wyjazdu okazało się rozpalanie ogniska i pieczenie kiełbasy. Dopełnieniem pozytywnych wrażeń było piękno otaczającej przyrody.

Komputer dla każdego
Od 10 do 11 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rozdrażewie odbywały się zajęcia z myślą o wszystkich, którzy chcieliby posługiwać się komputerem oraz Internetem, ale z niewyjaśnionych przyczyn czują lęk. Spotkania miały na celu zachęcić do korzystania z różnych źródeł informacji, jakie znajdują się w bibliotece, ze szczególnym uwzględnieniem Internetu.

Teatrzyk dla dzieci w Nowej Wsi
Gminna Biblioteka Publiczna w Rozdrażewie oraz Filia biblioteki w Nowej Wsi zorganizowały dla tamtejszych dzieci spektakl p.t. „Worek szczęścia”. Wykonawcą był Teatr „Moralitet” z Krakowa. Występ cieszył się dużym zainteresowaniem. Świadczy o tym sala wypełniona do ostatniego miejsca oraz radość dzieci.

Spotkanie ze stylistką
W czwartek 13 maja Gminna Biblioteka Publiczna w Rozdrażewie zaprosiła panie z naszej gminy na spotkanie ze stylistką p. Izabellą Bosiacką z Poznania. Tematem dominującym była charakterystyka kobiecej figury z podziałem na różne typy sylwetek oraz odpowiedni dobór ubrań. Zaprezentowano również najnowsze trendy w modzie. Koloru całej imprezie dodał pokaz mody w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Rozdrażewie.

Zajęcia dla dzieci „Jak powstaje książka?”
W piątek 14 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rozdrażewie odbyła się prelekcja, której celem było rozwijanie zainteresowania książką, wzbogacanie słownictwa oraz poznanie poszczególnych etapów powstawania książki.