Galerie

VI Dni Gminy Rozdrażew za nami

W dniach 26 - 27 czerwca Gmina Rozdrażew po raz szósty obchodziła swoje święto.
Impreza rozpoczęła się paradą pojazdów bezsilnikowych i przemarszem z Rynku na stadion Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rozdrażewie. W pochodzie zaprezentowały się 32 pojazdy bezsilnikowe zgłoszone do konkursu pod hasłem: „Byle do przodu, byle ekologicznie”.

Za najbardziej pomysłowe pojazdy decyzją jury konkursu nagrodzeni zostali:

 

I    Kierońska Gabrysia - Rozdrażew
II   Patalas Marceli - Rozdrażewek
III Wosińska Ines i Oliwia Grzonka - Rozdrażew
III Mateusz Szwałek - Dąbrowa

Nagrody specjalne za wystrój  nawiązujący do przypadającej w tym roku 740 - tej rocznicy wzmianki historycznej o Rozdrażewie  otrzymali:

I   Wosińska Samanta - Rozdrażew
II  Bajodek Sylwia- Grębów
III Krawiec Dominika- Rozdrażew

Na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Wójt Gminy Mariusz Dymarski dokonał oficjalnego otwarcia Dni Gminy, a następnie oddał scenę do dyspozycji najmłodszych.
Dzieci z przedszkoli i klas I – III szkół podstawowych przedstawiły ciekawy program artystyczny, ponadto z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zorganizowanych zabawach,konkursach oraz dyskotece dla najmłodszych. Zarówno wśród dzieci i dorosłych zainteresowaniem cieszyły się mini-warsztaty garncarskie, wykonywanie ozdób ze słomy oraz  z bibuły, gdzie każdy mógł spróbować swoich zdolności artystycznych.
Gwiazdami wieczoru byli: zespół BAYER FUL oraz artystka kabaretowa Katarzyna Piasecka, których występy zgromadziły liczną publiczność. Pierwszy dzień obchodów zakończyła zabawa taneczna przy muzyce zespołu INTERACT.
Niedzielne obchody rozpoczęto prezentacją dorobku artystycznego uczniów Zespołów Szkół Publicznych w Nowej Wsi i w Rozdrażewie. Następnie  na scenie zaprezentowały się: Zespół „Kalina” z Nowej Wsi i  Zespół „Babiniec” Koła Gospodyń Wiejskich w Rozdrażewie, który rozbawił publiczność swoimi scenkami kabaretowymi oraz zachwycił męską część publiczności wykonaniem Kankana. Zebranych rozbawił również pokaz nowoczesnych trendów mody w wykonaniu teatrzyku „Iskierki” działającego przy ZSP Rozdrażew.
Występy przeplatane były konkurencjami rozgrywanymi w ramach VI Turnieju Sołectw.
Pięcioosobowe drużyny wykonywały chód drużynowy na nartach, rzut jajkiem oraz rywalizowały w nowych konkurencjach: rzut piłką do zapadek oraz przenoszenie wody na czas. Ponadto sołtysi testowali swą precyzję w rzucie ringiem.
Końcowa klasyfikacja sołectw przedstawiała się następująco:

1 MACIEJEW  47,75 pkt
2 DĄBROWA  43,5 pkt
3 TRZEMESZNO 41,50 pkt
4  CHWAŁKI 41,0 pkt
5  BUDY 39,50 pkt
6  ROZDRAŻEWEK 39,50 pkt
7  DZIELICE 36,50 pkt
8  WOLENICE  35,50 pkt
9  HENRYKÓW 35,25 pkt
10  GRĘBÓW 30,25 pkt
11 ROZDRAŻEW 28,25 pkt
12 NOWA WIEŚ 27,00 pkt
13 WYKI 23,5 pkt.

Trzy pierwsze drużyny otrzymały okazałe puchary, a wszyscy zawodnicy drobne upominki.
Po rywalizowaniu dorosłych przyszła kolej na najmłodsze pokolenie, którym popołudnie umilili „Bańkowi czarodzieje” z zespołu AVATAR prezentując fantastyczny pokaz baniek mydlanych. Ponadto Tancerze Teatru Ognia tego zespołu przedstawili w godzinach wieczornych spektakl pt: „Zmierzch elfów”. Dwudniową imprezę prowadzoną przez Jolantę Bożejewicz zakończyła zabawa taneczna przy muzyce zespołu Ogóreczki”.