Galerie

Zwycięzcy XI Gminnego Konkursu Recytatorskiego "Mali czarodzieje słowa"

16 marca 2012 r. do Szkoły Filialnej w Dzielicach, jak co roku, wraz z rodzicami zjechało 18 najlepszych recytatorów z gminy Rozdrażew.

Dzieci reprezentowały swoje szkoły na odbywającym się  tutaj  XI Gminnym Konkursie Recytatorskim "Mali czarodzieje słowa", który jest etapem gminnym XXVII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego w Poznaniu. Wśród gości obecni byli  wójt gminy Rozdrażew Mariusz Dymarski i dyrektor ZSP w Rozdrażewie Krzysztof Broda.Jury w składzie: Grażyna Stachowiak, Aleksandra Wachowiak i Dorota Karolczak wytypowało zwycięzcę konkursu.

Tytuł i czapkę "Małego czarodzieja"  przyznano Gabrieli Król z klasy II  ZSP w Rozdrażewie, za recytację utworu "Rak Czupirak i Rybka Złośnica" H. Łochockiej. Drugie miejsce zajął również uczeń klasy II  ZSP w Rozdrażewie Bartłomiej Panek, który recytował wiersz "Katar żyrafy" R.M. Grońskiego.  Trzecie miejsce przypadło Pawłowi Jagle z klasy II Szkoły Filialnej w Dzielicach za prezentację fragmentu "Pinokia" Carlo Collodi.
Wyróżnienia zdobyli Adrianna Kosior z kl. III Szkoły Filialnej w Dąbrowie, Jonasz Szwałek z kl. III ZSP w Nowej Wsi  oraz Julia Zagrodnicka z kl. II ZSP w Rozdrażewie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.
Szczególną atrakcją przygotowaną przez organizatorów konkursu było zwiedzanie "Izby lekcyjnej z dawnych lat" oraz prezentacja strojów szkolnych wzorowanych na noszonych w szkole z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Imprezę umilił także cieszący się dużym powodzeniem kiermasz ozdób świątecznych,  pięknie wykonanych  przez uczniów Szkoły Filialnej w Dzielicach.

konkurs01
konkurs02
konkurs03
konkurs04
konkurs05
konkurs06