Galerie

Kolędowano w Rozdrażewie

W dniu 8 grudnia 2013r. Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich Rozdrażew zorganizowało  w miejscowej sali wiejskiej Przegląd Kolęd i Pastorałek pt. "Nasze Wieczne Kolędowanie”.

Przegląd z udziałem Kół Gospodyń Wiejskich naszej gminy miał na celu nie tylko promocję twórców i wykonawców, integrację zespołów KGW,  ale głównie pielęgnację tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz ochronę zachowanych jedynie w ludzkiej pamięci bardzo starych utworów, liczących sobie ponad 200 lat. Przegląd uświetnił występ młodzieży uczestniczącej w warsztatach muzycznych - „Spotkania z ludową muzyką”, prowadzonych przez Panią Barbarę Krzekotowską. Uczestnicy mieli okazję obejrzeć pokaz rękodzieła miejscowych twórców ludowych. W przeprowadzonym konkursie na "Najsmaczniejszą potrawę wigilijną " jury w składzie: Kazimiera Bardzik, Krzysztof  Broda, Violetta  Banaszyńska, Jolanta Pankowiak  oraz Cezary Sztuder oceniało - barszcz  z uszkami oraz kapustę z grzybami. W konkursie udział wzięło  osiem Kół z naszej gminy, spośród których zwycięzcami zostały:
I miejsce  - KGW Rozdrażew
II miejsce - KGW Wyki
III miejsce-  KGW  Dąbrowa
Wyróżnienie KGW Rozdrażewek
Laureatom pierwszych trzech miejsc Wójt Gminy Mariusz Dymarski wręczył ufundowane nagrody, a  pozostałym uczestnikom nagrody pocieszenia przekazali  sponsorzy. Członkowie jury otrzymali oryginalne bukiety złożone z ….. przyrządów kuchennych. Spotkanie zakończyła wspólna wieczerza wigilijna.
Zarówno warsztaty muzyczne, jak i przegląd kolęd i pastorałek  uzyskały dofinansowanie samorządu gminy w konkursie na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe.


kolDSCN0308
kolDSCN0319
kolDSCN0347
kolDSCN0368
kolDSCN0421
kolDSCN0431
koolDSCN0423